خانه تالار گفتمان فروشگاه مسابقات بازی های رایانه ای آپلود سنتر تبلیغات تماس با ماآشنایی با مسابقات جهانی بازی های رایانه ای WCG : World Cyber Games

دسته بندی: آموزش ها, مسابقات بازی های رایانه ای

3760
12 اسفند 1392


آشنایی با مسابقات جهانی بازی های رایانه ای WCG : World Cyber Games

WCG

World Cyber Games اولين فستيوال بازيهاي رايانه‌اي است كه براي ايجاد فرهنگ رايانه‌اي سالم طراحي شده است. بهترين گيمرهاي سراسر دنيا در شهرهاي مختلف گرد هم مي‌آيند تا در هيجان و نشاط تورنمنتهاي بازي سهيم شوند.

اين مسابقات در سال ۲۰۰۰ به راه افتاد و دورة اول آن در كشور كرة جنوبي برگزار شد كه ۱۶۸۰۰۰ گيمر از ۱۷ كشور دنيا در آن شركت كردند. دوره‌هاي بعدي مسابقات كه هر بار بزرگتر و عظيمتر از دورة قبل مي‌شد، به ميزباني شهرهاي مختلفي مثل سئول، سن‌فرانسيسكو، سنگاپور، سياتل، مونزا (ايتاليا)، كُلن، چنگدو (چين) و ... برگزار شدند.

مرحلة نهايي مسابقات سال ۲۰۱۰ نيز در شهر لس‌آنجلس برگزار شد و شركت‌كنندگاني از ۵۸ كشور در آن شركت كردند. اين مسابقات در هشت كشور جهان (از جمله روسيه، آلمان و چين) پخش تلويزيوني داشتند و ۴۰۰ خبرنگار بين‌المللي آن را پوشش دادند. در اين دوره، ۳۲۰۰۰ نفر به‌صورت حضوري و زنده بينندة بازيها بودند و دهها ميليون نفر هم پخش زندة اينترنتي آن را تماشا كردند.

علاوه بر حضور بهترينهاي جهان در مسابقات WCG، جوايز بسيار ارزندة و بزرگ نقدي و غير نقدي كه به برترينهاي هر رشته اعطا مي‌شود، يكي از جذابيتهاي اين تورنمنت استباشد.

 

معناي World Cyber Games

۱. يك تورنمنت بين‌المللي كه در آن رقابت و مسابقه به‌واسطة فضاي رايانه‌اي انجام مي‌شود و به همين خاطر به نام «ورزشهاي رايانه‌اي» هم ناميده مي‌شود.

۲. يك المپيك بين‌الملليِ در حال رشد كه نزديك به يك ميليون نفر در رويدادهاي جداگانه براي كسب عنوان قهرمان جهان با هم رقابت مي‌كنند.

۳. يك همايش صنعت بازيهاي كامپيوتري كه رهبران اين صنعت و متخصصان فن‌آوري را به‌عنوان سخنران و شركت‌كننده گرد هم مي‌آورد تا ايده‌هايشان دربارة حال و آيندة ورزشهاي رايانه‌اي و ارتباط فرهنگي آن با جامعه را با يكديگر در ميان بگذارند.

۴. يك جشنوارة بين‌المللي جوانان كه از سال ۲۰۰۰ آغاز به كار كرده و به‌صورت ساليانه برگزار مي‌شود.

۵. تنها رويداد بازيهاي رايانه‌اي كه شركت‌كنندگاني از شش قاره در آن رقابت مي‌كنند.

۶. بزرگترين رويداد ورزشهاي رايانه‌اي كه در خدمت چيزي قرار دارد كه در آستانة تبديل به بزرگترين بازار ورزشي دنياست.

 

WCG در سراسر دنيا

(برای دیدن عکس در اندازه ی واقعی بر روی عکس کلیک کنید)

 

 

 

مراحل برگزاري رقابتهاي ساليانة WCG :

مسابقات مقدماتي ملي ← مسابقات فينال ملي ← مسابقات فينال بزرگ

 

ديدگاه

تفكر: جهت‌دهي به توسعة فرهنگ تفريحات ديجيتال با ترويج همسازي بشريت از طريق ورزشهاي رايانه‌اي و تجلي آن در «جشنواره فرهنگ رايانه‌اي».

شعار: WCG يك جشنوارة فرهنگ رايانه‌اي جامع است كه در آن موانع زباني و فرهنگي كنار گذاشته مي‌شود و از طريق رويدادهاي گسترده‌اي كه شامل تورنمنت، همايش و نمايشگاه مي‌شود، تبادل و همسازي بين‌المللي ترويج مي‌شود.

 

از نگاه ديگران

«امروزه رايانه‌ها قدرتمندترين ابزار ارتباطي هستند كه به متصل كردن افراد به يكديگر كمك مي‌كنند. از اين نظر، WCG يك موفقيت بزرگ در متصل كردن گيمرهاي دنيا از طريق رايانه‌ها است ...»

استوارت مولدر، مدير واحد بازي شركت مايكروسافت

 

«بازيهاي رايانه‌اي، كسب‌وكاري با ارزش افزودة فراوان است كه دانش و خلاقيت فرهنگي، پايه و اساس آن است. همچنين به‌صورت حلقة واسطي عمل مي‌كند كه جوانان سراسر دنيا را به يكديگر متصل مي‌سازد ...»

كيم داي-جونگ، رييس‌جمهور كرة جنوبي (۲۰۰۳-۱۹۹۸)

 

سرچشمه : wcgiran


برای استفاده از همه امکانات سایت می توانیدثبت نام
کنید و یا وارد
سایت شوید
تا کنون دیدگاهی برای این نوشته فرستاده نشده است

نام:
ایمیل:
کاراکتر ها را وارد نمایید:

فرستادن دیدگاهثبت نام / بازیابی گذرواژه